Vestel DVD 5500 DivX Progressive Dolby Digital Player


Uzun zamandır istiyordum. Uzun zamandır düşünüyordum ve uzun zamandır hesabını yapıyordum. DivX oynatan bir alet arıyordum. Premiere’di, Trimax’dı, Vestel’iydi, bir çok marka vs vardı. Fiyatlar da farklıydı. Naapmalıydı?

“Eeeeh, yeter be!” diyip, koşullar uygunsa hemen bir tane alınmalıydı aslında. Eve de süpriz olacaktı. Hem yeni taşınacak eve bir “güle güle otur” hediyesi de olabilirdi bu.

O gün gelmişti, “eeeehh yeter be” sesleri bir iç ses olarak yankılanmaktaydı. Ürün de seçilmişti; Vestel. Aslında bu seçimde duygusal etkenler de yok değildi. Çok yakın bir arkadaşın ve aslen meslektaşın, Vestel’de süper bir iş bulması, gelecek hayallerinde herkes gibi büyük firmalar olan birini haliyle etkilemişti. Karar kesin, ürün Vesteldi ancak para peşin değildi.

İftardan bi 45 dk önce varılan köhne Vestel bayi heyecanı bastırmamıştı. Yanımızda Batman Begins’in XviD’i de vardı denemek için. Merakla yapılan deneme güzel sonuç verdiğinde gülüyordu yüzler. Bir tarafta “uzun zamandır”la başlayan cümleler kuran birinin arzusu yerine geliyor, öbür tarafta da Yalova’da pek satmayan ürünü alacak birini bulanın cebine para giriyordu. Bu cümle kadar karmaşık değildi aslında herşey. Basit bir alışverişdi bu. Sıradan bir gün…

Ancak eldeki ürünün tek olması ve vitrinde duruyor olması can sıkmıştı. Temiz temiz, ambalajından yeni çıkacak bir ürün ne güzel olurdu. Kaderin bir cilvesi de olabilirdi bu, deneme esnasında açıktaki ürünlere gözü takılan müşteri “ya açıktaki ürünlerden kim alır?” diye iç geçirmişti. Bir kaç dakika sonra bu soruya yanıt da bulmuştu; kendisi. Ancak vizyonda olduğundan kutusu da yoktu, kullanım kılavuzu da. Bu da can sıkıntısını arttırmıştı ama heyecanın önüne geçemiyordu. Aksi gibi fatura da sorunluydu. “Yarın gelir alırım ama!” tepkilerine verilen “tamam abi, bugün çıkarakmadık, yarın gel, fatura, kullanım kılavuzu ve garanti belgesini verelim abi” cevap yeterliydi belki ama hep “abi” denmesi “ulan yaşlandık yaa, şakaklar da zaten bembeyaz oldu” kuruntularını ön plana taşıyordu. Neyse bu ayrı bir konuydu.

Başka kutuya konulan ürünle eve gelindiğinde heyecan doruktaydı. Aile de pek sevinmişti. Hemencecik kuruluverildi, zaten çözülecek bi ambalaj ve okunacak bi kılavuz olmadığından boşa vakit harcatacak bir engel yoktu.

Sonuç başarılıydı. Neg-güzel-di görüntü. DVD&VCD’ye artık gerek yoktu. Eldeki 300-400 film aile boyuydu. Bu filmlerden yüksek kaliteyle VCD yapıp izlemeye de gerek kalmamıştı. Yeni evde sinema geceleri bizi bekliyordu…

+ Hiç yorum yok

Sizinkini ekleyin