Bir sınav!


Öğrencilik, yani ünivresite öğrenciliği geride kaldı. Artık hayat okulu öğrencisiyiz ama hayır, her gün zaten bir sınavdır demiyecem. Sınav askerlik sınavı. Ama ilginç bir sınav. Hele son haftalarda okunan kitap “Fuji Dağını Nasıl Taşırsınız?” olunca kesin sonuç veremeyen sınav sorularına ‘bunun arkasında mutlaka birşey var!?!?’ diye bakıyor insan. Ama yok! Mesela fotodaki zar sorusu. Sizce oraya hangi rakam gelmeli?

Neyse, bizim bilemeyeceğimiz bir bit yeniği vardır. Ordu bu, sorguamayalım! Can sıkıntısı diil yani. Ama bugüne kadar o kadar efsane anlatıldı ki. Yok sabah 4te git, yok akşama kadar sürer. Ya olay sadece sınavmış, başka hiçbirşey yok! Gidiyorsun en geç 8:30’dan önce. Sana bir sıra veriliyor. Sonra bu sıraya göre evraklar düzenleniyor (işte bu düzenlemede erken gelmek önemli ama sabahın 4 ya da 8’inde gelme insana 1 saat anca kazandırır). Sınav 50 soru (30 sözel + 30 sayısal), verilen süre 1 saat. Ve sınavın ardından herşey bitiyor. 11:05’te başlayan sınavımın ardındna 12:30 gibi bitmişti herşey…

Kulaktan dolma bilgilerle oluşan beklentilere pek de uymayan bir gündü yani. İlginç sorular da ayrı bir renk kattı yani. Haaa, “bayanlarla ilişkiniz nasıl?” diye bir soru yoktu, belirteyim. Zar sorusunda da doğru cevap şıklarda yoktu ama! Ama güvenimi yiyor bu, yoksa ben mi yanlış çözdüm diye. Yok yok, doğru çözmüşüm ya. Haydaa, o halde ben şıkları mı düzgün okumadaım ne??! Nooluyor ya bana?!?!?!?

+ Hiç yorum yok

Sizinkini ekleyin