Kıbrısdır burası…


Şimdi ne yazsam buraya? Gezi yazarlarına benzer şekilde şairane bir havayla kıbrıs havasından mı girsem konuya, girmekle kalmayıp kıbrıs üzerine devam mı etsem? Uzun zaman sonra uçakla yolculuk etmeyi mi anlatsam, abartıp 1 saat 15 dklık yolculuğa 2 saatte okunacak bir yazıyla mı değinsem?Yoksa? Yoksa kısaca değinsem mi ne hissettiklerime? Ne yazsam?

Herşeyden önce belki de ne olduğumu hatırlatmalıyım kendime; askersin lan olum! Yani vatani görev üzerindeyiz. Üzerimizde sorumluluk var.

Ama 18 günük acemlik ve ardından 15 günlük izin, nasıl desem, havayı kaybettirdi itiraf etmek gerekirse. Askerlik yoluna çıktığımda aklımda herşeyin en kötüsü vardı. Kafam “şu olsa, bana şu dense, şu emredilse naaparım?” gibi düşüncelerle doluydu ve bu yaklaşım acemilikte çok işime yaramıştı. Ama bu 15 günlük izinde iyi niyetler ve güzel dileklerle “kıbrıs kıbrıs” diye anlatılanlar, anlaşılan beni etkilemiş.

E hadi hikayeye başlayalım. Acemilikten ayrılırken dediler ki “kıbrısda havaalanında inince evraklarını göstereceksin, ordaki askerler seni götürecekler”. İndim, As.İz. girişinden evrakları uzattım, “beni götürecekleri söylendi” dedim , “çıkışta ilgilenir” dedi görevli asker. Çıktım, baktım ve bekledim. Ama dışarda kimseler yok. Bekledim, bekledim, bekledim. Yok kimse. Meğer yokmuş öyle bişi. Nereye gideceğimi de bilmiyorum, şehir bilgisi yok. Naapcam? Başka bir erin yardımıyla inceledik evrağı, dediler Girne’de burası. Mecbur taksi tutup Girne’ye geldim. 45 YTL gitti tabi. Neyse, doğru yere gelmişim çok şükür.

İşte böyle başladı macera…

Peki nasıl devam ediyor? Kaldığım yer maalesef kötü. Anlatılanlara göre de komutanım Kıbrıs’ın en ters komutanıymış, henüz tanışmadım. Burası kış mevsiminde hala, hiçbişey yok. Bu gözlükle bakınca uzar bu yazı. Ama yukarda yaptığım hatırlatmaya dönmek lazım. Böyle bakınca bazı şeyler farklı gelebilir. Aslında herşey için erken, daha 1 gün oldu olmadı. Henüz üniforma bile giymedim. Hele 1 hafta bi geçsin, bazı şeyler iyice belirlensin, ondan sonra ne düşünecem, önemli olan bu. Görecez bakalım….

Bu arada telefon numaram da değişti. Yeni numaramı öğrenmek isteyenler, cuytherock@gmail.com adresine mail atabilirsiniz. Şimdiden söyliyim, gene Turkcell. Peki niye aldın? Ama burası Kıbrıs’dır!

+ Hiç yorum yok

Sizinkini ekleyin