Küçük oyuncak geldi:)


Ve işte, Kingston Data Traveller II 1024 MB USB bellek elimde. Bugün geldi oyuncak. Kendisi küçük, tabi orjinal kutusu da ancak hepsiburada’nın kutusu buna göre çok büyük. Geldi ya, kutusunu geçelim. Görsel olarak aman aman bişi değil, zaten önemli olan işlevi. Boyutları uygun, içinden ufacık bir ip halka çıkıyor, boyna asmalık değil. Kapağı biraz zor açılıyor, pek dert değil. En çok merak ettiğim şey kapasitesinin ne olacağıydı. Bu tür aygıtlarda kapasite tanımlamaları hep farklı oluyor. Hepsiburada’da biri 750 MB falan demişti. 800 civarı birşey bekliyordum. Oyuncak bu konuda beni şaşırtarak net 983 MB çıktı. Bu güzel. Yazma ve okuma hızını ise pek deneyemedim. Bir iki dosya yükledim ama hızı pek algılayacak bi durum olmadı. Artık onu da laptop gelince iyice bir denerim.

Ah, unutuyordum, en önemli konulardan. Kargo gümrüğe takılmadan geldi. Dolayısıyla KDV falan ödemedim, 18 YTL gibi bir karım var. Darısı laptop’ın başına.
Laptop’tan söz açılmışken o da zannedersem Kıbrıs’a vardı. Ancak internetten takip sayfasında yazan açıklama bir garip. Gümrüğe takılmaz diye umuyorum/diliyorum ama zannedersem takılmış zira bir teslimat söz konusu. Ya usb bellekle laptop’ı karıştırdılar ya da gümrük durumu gerçek. Yarın anlaşılır ne olacağı. Ancak yarın da nöbetim var. Noolcak görecez.

+ Hiç yorum yok

Sizinkini ekleyin