“Hata” olmasa olmaz…


Hayat ne ilginç İlginç değil aslında dolu. Ama “hatalarla” dolu! Salı gecesi usb bellek geldikten sonra ümitle laptop’ı bekliyordum. Çarşamba gecesi netten bir de baktım esas oyuncak adaya gelmiş. Amman ne güzel. Perşembe ya da Cuma elime geçer diye umuyorum. Dün bütün gün nöbetteydim ama aklım da kargodaydı. En sonunda komutan bir arkadaşa arattım, sordurdum. “Bilgisayar gelmiş” cevabını aldım. E zaten çarşamba gecesi gelmişti, güzel. O halde en geç cuma gelecek. Perşembe boş geçti, cuma oldu. A-ha, o da boş geçiyor. Yok ortalıkta kargo margo. Şansa ortalıkta interneti olan bilgisayar da yok ki durumu kontrol edelim. Girne’ye indim, net cafeden tekrar bakıyım da ne göreyim; Teslimat Gerçekleşmiş yazıyor. Nassıl olur, olmaz, hayır! Çıkmadan Nizamiyedeki asteğmen arkadaşlara iletmiştim durumıu, bu ne yaa?!? Bi hata var kesin?

Bir şekilde adamları aradım, görevli bayan tuttturdu biz teslim etmişitz, siz kontrol edin diye. Çıldıracam, iç mi ediyorlar diyorum. Sonra netteki olay geldi aklıma. Teslimatta ilk yollanan usb bellek için belirtilen teslimat tarihi yanlışdı. Daha doğrusu olay ters duyurordu, usb bellek teslimat durumu bilgileri laptop karşısında, benzer bilgiler de üstündeki laptop teslimatında yer alıyordu. Bir terslik olduğu belli.

Uzun süren telefon görüşmelerinin ardından durum anlaşıldı. Laptop henüz gelmemişti, adamlar da ilk başta yanlış yere “teslim edilmiştir” bilgisi girmişlerdi. Bir sonraki kargo da pazartesi geliyordu. Off off! O kadar hazırlamıştım kendimi “cuma gelecek” diye. Ama yok, en erken pazartesi gelecek ve salı da bence olacak. Pardon ben gidip alacam zira böyle “sıfır” laptoplar mutlaka gümrüğe takılıyormuş. Bu durumda da adamlar beni arıyormuş, takıldı diye. Ben gidip adamlarla uğraşıyormuşum almak için aleti. Haliyle para ödeyecez. Sağlık olsun, yeter ki laptop gelsin..

Bu arada çok uykum var ama! Geceden 1 saat uykum var o kadar. Naapcam ben?’?

+ Hiç yorum yok

Sizinkini ekleyin