Ve işte laptooooop


Hangisiydi, nereden alınacaktı, tedarik süreciydi, kargoydu, gümrüktü derken en sonunda geçtiğimiz pazartesi kavuştum laptopa. Tabi bunun için %15 gümrük vergisi ödedim. Türkiye’deki %18 KDV’den kurtulduğumdan sonuçta %3 kazancım oldu…

İlk izlenimlerim güzel. Görünüm şık, geniş ekran olduğundan biraz farklı geliyor. Güzel bir farklılık bu ama. Aletin performansı iyi. Aslıdna direk benchmark programları ile denemek ölçmek istiyorum ancak henüz vaktim olmadı. Şimdilik tek sorun ya da eksik gelen pil performansı. Oyun oynayınca anca 1 saat dayanır gibi geliyor. Tabi pil yeni, bir kaç kere boşaltıp şarj etmek lazım. Bir de işletim sistemi WinXP Home TR. Pro olsaydı daha iyi olurdu, onu da araştıracam. Direk korsan bi kopya değil de lisanslısı için ne yapmalıyım öğrenecem.

Sonuçta laptop güzel, performansı yerinde. Ve henüz dolu da değil, bom boş. Bi tek CivilizationIV yükledim ve oynadım. Evdeki bilgisayarda harddisk yüzünden acaip yavaş oynuyordum, şimdi burada acaip hızlı geldi oyun. Civ dışında aklım biraz da Jagged Alliance 2’de aslında. Oyun accaip hoşuma gitmişti. İlk fırsatta ondan bulacam da oynayacam.

Artık her oyuna varım aslında.

+ Hiç yorum yok

Sizinkini ekleyin