Off teknoloji Off!


Bende göremediğim bir tılsım var, bundan eminim. Ama bu kötü niyetli bir tılsım. Bilgisayarda mutlaka sorun yaşıyorum. Hiç farketmiyor, en ucuzu ya da en kalitelisi olsun elimde, sorunu eksik değil.

Dizüstü bilgisayarım 5 haftadır yoktu, tamirdeydi. Tam aldım dedim, mutlulukla eve geldim, masaüstü göçtü bu sefer. Klavyesi bozuktu, sırf bu yüzden mavi ekran bile verdi sistem.

Gittim, TeknoSa’dan Samsung Pleomax klavye aldım (USB). Eve geldim, bu sefer alet hiç açılmadı. Söktüm içini, tek tek RAM, Harddisk vs çıkarıp tekrar taktım, bu sefer açıldı. Tamam dedim, kasayı kapattım, yerine yerleştirdim ama bu sefer de alet klavyeyi görmez oldu.

Gece olmuştu, yattım, ertesi gün açtığımda ise sorun yoktu, klavyem gayet güzel çalışıyordu. Nerdeyse bir hafta oluyor sorun yok. Ama bugün gene klavye görünmez oldu…

Esas sorunuma değinmedim galiba. Bir de monitörüm bozuk. Arada bir görüntü “uçuyor”. Uçuyor dedim, anlaşılmayabilir ama nasıl anlatabileceğimi de bilmiyorum. Bir anda görüntü hooop, uçuyor, gidiyor. Sonrasında Türk tipi tamir yapıyorum, arkasına vuruyorum, bazen düzeliyor. Ama artık o da çok sefer “tamir” olmadan olmuyor.

Dizüstümün geri geldi çok güzel. Böyle bir bilgisayar sahibi olmak insana çok güzel bir esneklik kazandırıyor. Bu sayede, mesela, bozulan telefon hattınız yüzünden internete evin ana telefon hattını kullanarak bağlanmaya çalışırken, telefon kablosu kısa kalınca, evin ücra bir köşesinde bilgisayarınızı dizinizin üstüne koyup kullanmanıza ve internete bağlanmanıza yardımcı olabiliyor.

Aman ne kadar güzel…

Buraya derdimi yazarken sıkıldım. Uzun lafın kısası teknoloji uzak duramadığım bir şey ancak yanında bedava sorun paketleriyle geliyor…

Kategoriler

+ Hiç yorum yok

Sizinkini ekleyin