Kırık Cam


Şu sıralar eve yerleşmek için koştururken en büyük yardımcım herhalde babamın arabasıdır. Oraya git buraya gel, şuna bak, bunu bul gibi eylemleri çok daha rahat ve hızlı yapmamı sağlıyor. Tabi su yakmıyor, benzin gidiyor. Hoş, su da bedava değil.

Tabi bu kadar yardımcı olduğunu hissediyorum ya, nazar değdirmesem olmaz. Dün sabah otopark görevlisini “arka cam çıtır çıtır kırılıyor” diye aradı desem açıklayıcı olur herhalde.

Evet, arka cam artık neye sinirlendi bilmiyorum, olduğu yerde çıtır çıtır kırılmış! Tamam, nasıl kırıldığına direk şahit olamadım, anca kırılmış haline yetişebildim. Ama kırılmış haline bakınca çok şaşırdım.

İlk başta dışardan bir cisim gelmiştir dedim ama cam kırıkları hiç dağılmamış, oldukları yere düşmüşlerdi. Yani pof diye bir patlamaya pek benzemiyordu. Acaba uzaktan biri mi ateş etti dedim, içerde hiç başka bir delik vs göremedim. Bir de camın her yeri kırılmıştı, tuzla buz omamıştı ama her tarafı çatlak içindeydi, dokundunuz mu dağılıyordu. Çatlaklar o kadar ilginçti ki camın kenarları bile düzlüğünü kaybetmişti (bknz resim 5). [singlepic id=44 w=320 h=240 float=center]

Hemen Teyzemin sigorta acentesini aradık. sonuçta babamınkiyle aynı firma, Axa Oyak’tı. Ve şansa hemen yakında bir camcı vardı. Camcıya da ulaştık, elinde hazır cam da vardı. Artı, en mühim konu, hiçbir ek ücret ödenmeyecekti, hasarsızlık da bozulmuyordu. Sigortalar bir kere cam için ödeme yapıryorlarmış.

Kısaca çok ciddi bir talihsizliğin ardından işimiz rast gitti. Tek sorun işin 2-3 saat sürecek olmasıydı.

Böyle bir olay olur da fotoğraf çekmez miyim? Tabi ki çektim. Buradan ulaşabilirsiniz.

[nggallery id=5]

Zaten dün yükledim de bugün anca yazabiliyorum.

+ Hiç yorum yok

Sizinkini ekleyin