Dear Sophie, I’m Sorry


Oooh, ne kadar da güzel ve tatlı bir reklam. İnsan eriyip bitiyor karşısında. The web is what you make of it. Bir kavram ancak bu kadar güzel anlatılabilir.
Ancak bu güzel hisler bende reklamın yarısına kadar sürdü. Bittikten sonra “Olmamış” dedim. Yanımdakiler ise çok beğendiklerinden bana tepki gösterdiler. “Duygusal fayda var” dediler durdular.

Ama fikrim bir gram değişmedi.

Niye mi?

Reklam bir kız çocuğunun büyümesi gibi geniş bir zamana yayılmışken bu esnada Google Chrome’da en ufak bir yenilik yok! Reklamda gösterilenler hep günümüze ait Google ürünlerinin Chrome’la ilişkisi. Bu, Google gibi inovatif ruhlu bir firma için tamamen uyumsuz bence (yoksa Google inovatif değil mi? Bir zahmet Google’ın #16 çalışanı Susan Wojcicki vakti zamanında ne demiş, okuyalım).
Reklamcılık, ucu açık bir konu belki. Ben de uzmanı değilim. Ama firmaların ayırt edici özelliklerini, imajlarında taşımaları gerekir herhalde. Ve reklamda bu son derece eksik.

“The web is what you make of it” harika, Google Chrome ile yapılanlar müthiş, ama reklam, ı-ıh, Google’a hiç ama hiç uymamış.

+ There are no comments

Add yours