Settlers Of Catan


Bu oyunu 1,5 yıl kadar önce Selim, Nurdan ve Uğur öğretmişlerdi. Diğer masaüstü oyunlardan en büyük farkı aslında daha çabuk olmasıydı. En fazla 25-30 dk’da bir oyun bitiyor, doyamayıp bir başka oyuna başlanıyordu. Ve güzel olan, bunun böyle saatlerce devam edebilmesiydi
Settlers Of Catan‘dan bahsediyorum.
Oyunu öğrendikten sonra bilgisayar versiyonunu da bulmuştum. Bir iki kural farklıydı belki ama oynaması gene zevkliydi. Farklı ayarlar ve en önemlisi haritalar da vardı. Bilgisayar olduğundan olacak, oyun biraz daha çabuktu, bir set anca 5-6 dk sürüyordu. Saatlerimi harcamasam da yarım saatlik boşluklarıma eğlence katmışdı.
Hep mişli geçmiş zamanla anlattım, çünkü ben bu oyunu unutmuşum! Unutmuşum diyorum, zira bu akşam çöplüğe dönen bilgisayarımı düzenlerken bir kısayol “buldum”, ve “ne bu diye?” açınca şaşırdım! Settlers Of Catan’dı bu! Herhalde son formatımla birlikte kısayolu bir yere kaldırmışım ve orda kalmış ve ben de oyunu unutmuşum. Nasıl oldu da unuttum, hala anlamış değilim!
Oyunun bilgisayar versiyonunu nerden nasıl buldum malesef onu da hatırlamıyorum. Herhangi bir telif hakkı bilgisi de bulamadım! Sadece bir web sitesi var, http://wishbone.is-root.com diye, ancak bir şey çıkmıyor, apache sunucusu ben çalışıyorum dercesine “It Works!” diye bir sayfa açılıyor, o kadar.
Sonuçta bu tekrar bulma sevincimi oyun meraklılarıyla paylaşmaya karar verdim. İlgilenenler, oyunu siteye giriş yaptıktan sonra aşağıdan indirebilirsiniz…
[wpdm_package id=’1662′] İyi eğlenceler dememe gerek yok…