Güncelleme


Dedim ya kısa zamanda çok şey oldu diye. Ne oldu, nasıl oldu, neredeyim, ne yapıyorum, işte detaylar…
Kısaca anlatırsam, küresel durumların sonucunda bir anda İstanbul’a döndüm. Çevrede şok etkisi yaratacak bir haber olsa da, bu olasılığı gitmeden görmüştüm. Ancak bunu sadece ailemle paylaşmıştım, yazdan önce dönebilirim demiştim. Sonuçta bu olasılık biraz erken gerçekleşmiş olsa da ruhen hazırdım. Ama işte tekrar toparlanmak, taşınmak… Malesef yorucu. Bu kaçıncı taşınma oldu artık bilmiyorum.
Neyse, kısa bir aradan sonra gene İstanbul’dayım. Ve sırada çok temel bir taşınma söz konusu. Yakın zamanda kalıcı bir hareket gerçekleştirebilirim. Şu sıralar da bunun için çalışıyorum. Hazır şirkette işler de azken, kafamı kurcalayan sorular pompa detaylarından çok duvar renkleri, beyaz eşya modelleri, mobilyalar ve bunların yerleşimleri vs. Evlenen arkadaşlarımın koşuşturmaları esnasında “çok zevkli koşturmalar” diyordum. Meğer pek öyle değilmiş, başa gelince anladım. Zaten kararsız birisiyim, alabildiğine çok seçenek varken birini beğenmekte iyice zorlanıyorum. Bir de koca İstanbul’da küçük kalıyorum. Ordan oraya giderken en büyük yardımcımın İETT olması yorucu oluyor. Gerçi bu konuda aile desteği alabilir, geçici olarak “mobilize” ekip olabilirim.
Bu arada KoC’den çıkma vakti de gelmişti. Selim’i askere yollamıştık, gitmeden çıkmıştı oyundan. Ben de tam İstanbul’a dönmeden önce oyundaki en büyük klanlardan biriyle atışmıştım, adamlara tek başıma karşı koyamıyordum, bütün malım mülküm gidiyordu. Kısaca anlamını yitirmişti, zaten uğraşacak zaman da artık yoktu. Dolayısıyla zamanıydı…
Bu yerleşme koşturması, anlatacak ya da paylaşılacak bir çok hikaye de üretiyor. Daha yazacaklarım var yani, bitmiyor, yeni başlıyorum. Yukarıdaki sorular (duvar rengi, beyaz eşya vb) ayrı ayrı birer konu olabilirler. Aslında önemli bir olay da var, bunu da kısa zamanda yazmayı umuyorum.
Sonuçta;
Bizi izlemeye devam ediniz…

+ There are no comments

Add yours