Şimdi de Keri Russell…


Bir kaç gündür adını hatırlamadığım bir filmden bir aktrisi düşünüyorum. Filmi çok iyi hatırlıyorum; Amerika’da küçük bir kasabada, tam anlamıyla yanlış, alakasız biriyle evli bir genç kızın, yanlışlıkla hamile kalışının ardından yaşadıkları… Ama aktrisin adı, pek de tanınan biri olmadığından olacak, aklıma gelmiyor.
İşte birkaç gündür bu kız aklımdan çıkmıyor. Hoş bir kızdı ama olay bu değil! Acaba bir yerde mi gördüm ya da birine mi benzettim diyorum, ama cevap yok. Filmin adını da hatırlamıyorum, ünlü, hatırlanacak başka kimse de gelmiyor gözüme. En sonunda ucundan Ocean’s Eleven ve devam filmlerinde oynayan Eddie Jemison geldi aklıma. Tabi ismi deği, Ocean’s Eleven oyuncularından bu oyuncuyu bulup esas aradığım filmi ve kızı da bulabileceğim…
(Bu arada ben bazen kendi kendime böyle bir oyun da oynuyorum. Alakasız iki oyuncu ismi aklıma geliyor, sonra birinin oynadığı dizi ya da filmden başlayıp diğer oyuncuya ulaşmaya çalışıyorum. Mesela hemen aklıma gelen iki alakasız oyuncu Hugh Grant ve The Punisher’dan Thomas Jane. Hadi bulun bakalım!)
Bu sayede adını unuttuğum film Waitress’ı ve ardından da Keri Russell’u buldum. Ve imdb sayfası açılınca da neden bir süredir aklımda olduğunu. Keri Russell, bir kaç haftadır sezon sezon izlediğim Scrubs’ın 618 ve 619 bölümlerinde Melody O’Harra rolünde oynamış. “Hah” diyorum, ve rahatlıyorum “buymuş” diyerek. Ama ilginçtir ben bu bölümleri yaklaşık 2-3 hafta önce izledim. Yani bu kadar sonra mı kız gözümde canlanmaya başladı, ya da ne oldu? Cevap veremiyorum… (Ufak bir ayrıntı da Keri Russell’ın Waitress filminden hemen sonra Scrubs’da oynamış olması. Tabi bunlar taa 2007 yılında cereyan ediyor.)
Bu işin esas ilginç sebebi ve buraya taşımamın da nedeni, benzer bir hatırlamayı 1,5 yıl önce gene yapmam ve buraya taşımam. O zamanki kahraman David Strathairn idi, şimdiki Keri Russell. Bakalım bir sonraki kim olacak…
Gecenin saat 3’ünde Orçun Özelkök’ten haberler böyle…