LogMeIn Coştu!


Tam Picasa 3.5 için Google’a minnetler düzecekken, hani derler ya “posta kutuma düşen bir mesajla” diye, işte böyle bir mesajla bir anda coştum. Bu mesaj LogMeIn‘in yeni özelliğini anlatıyordu.
Şimdi azıcık geriye gideyim; LogMeIn napar? Windows altında olan Uzak Masaüstü Bağlantısı’nın (Remote Desktop Connection) benzerini sunan bir program. Programı kontrol etmek istediğiniz bilgisayara kuruyorsunuz, sonra internetten tarayıcı üzerinden bu bilgisayarlara erişebiliyorsunuz. Paralı servislerinin dışında bedava kullanımları da var. Bedavası her işinizi görüyor, en azından benim için…
Tamam, LogMeIn böyle bir şey. Peki nedir beni coşturan?
Adamlar iPhone ve iPod touch için LogMeIn Ignition‘ı yapmışlar! Hayır, iPod touch veya iPhone’unuzu uzaktan kullanmak için değil, tersine onların üzerinden diğer bilgisayarlara erişmek için! Müthiş birşey! Son derece kullanışlı.
Ne işe mi yarayacak? Kişisel bilgisayarınız evde duruyor. Hadi bunu açık bırakalım, sonra da dışarı çıkalım. Orada burada gezip tozarken bilgisayarınızdan bir şey gereksin. Hemen iPhone’nunuzu açın, LogMeIn Ignition ile evinizdeki bilgisayarınıza bağlanın. Ve hooop, işinizi bitirin. Bu kadar!
Bu, bence insanı tam anlamıyla mobil kılacak yegane olaydır, hatta milattır!
Ve beni de, bugüne kadar almayı hiç düşünmediğim iPhone’u sonuna kadar istetecek uygulamadır…