7520 – Orçun ÖZELKÖK


Askerlik başladı. Bazı nimetler eksik değil çok şükür. Geçen yıl bu zamanlar küfrettiğim ADSL şimdi can kurtarıyor. Çünkü “Gazino”da internet cafe var. Gerçi bağlantı 256kbit ve 15 bilgisayar olunca, MSN açmayı geç Gmail açmak bile dakikalar sürüyor.
Neyse, aslında gerisi fasa fiso. Gün boyu “iler bak, selam ver, sağa dön”larla uğraşıyoruz. Fiziki eğitimden çok düzen eğitimi yani. Bi de buna “boy avantajı” eklendi. 186 olduğumuzdan 4’lü grupta en öndeydik, Manga Komutanı olduk. O yukardaki emirleri “mangayı deneme” adına bağıra bağıra veriyoruz. Aslında güzel ha, gerçi ses telleri yorgun ama olsun. Ayrı bir zevk…
Anlaşılan bu 18 gün böyle eğitimlerle dolu. Silah talimi de var, ama daha var ona. Onun dışında bu akşamki program “Er Ryan’ı Kurtarmak”. Şaka yapmıyorum, akşam film gösterimi var ve film de bu! Spielberg sağolsun mu diyelim?! Valla bugün gündüz aklımdaydı bu filmden sahneler. Ucuz atlatmışım, iiki aklıma Full Metal Jacket gelmedi! FMJ’in başındaki 30dk’lık eğitim kısmı eğitim devresindeki biri için daha zor olabilirdi.
Ah, bir de ilk öğrendiğimiz şeyi tekrar edelim. Kesin sınav sorusuymuş;
“Esas duruş bir insanın bedenen ve ruhen olgunluk seviyesini gösterir!”

+ There are no comments

Add yours