Hani Balyoz diye bir dava var ya…


Balyoz diye bir dava var ama neresinden tutulsa bir uyuşmazlık, tutarsızlık çıkıyor. Çetin Doğan’ın kızı ve damadı, kurdukları sitede bunları dile getiriyorlar. Saçmalıklar, adaletsizlikler diz boyu değil, artık boyu moyu geçiyor. Ama hala daha bu dava devam ediyor.
Çelişki ve saçmalık çok olduğundan sitede de birçok yazı yer alıyor. Son olarak, Baransu’nun son günlerdeki çelişkili yazılarına değiniyorlar.
Aslında “15 soru ile “Balyoz”” yazısı bile yaşananları anlatmaya yeter. Çünkü bu yazı, konuyu bilmeyen biri için bir başlangıç yazısı olabileceği gibi, akıllı biri için de okuyacağı son yazı olma niteliğinde. Ama gelin görün ki adalet çarkları bu saçmalıkların üzerine gitmek yerine “ya doğruysa” diye çalışıyor.
Yaşanan bunca tiyatrodan sonra benim aklıma gelen soru ise çok farklı; Bu dava bittikten sonra güzel bir televizyon dizisi çıkar mı?
Aslında bu sorunun devamında, dizinin kurgusuna yönelik iki olasılık çıkıyor. Mesela sanıklar suçlu çıkarsa, dizi, askerlerin böyle bir plan oluşturması üzerine olabilir. Peki ya tersi olursa? Yani dava delillerinin bir kurgu olduğu ortaya çıkarsa? O zaman da dava süreciyle paralel kurgunun ortaya çıkarılışı, ve olursa, yapanların yakalanmaları üzerine olabilir.
Şimdi yazarken bir soru daha geldi aklıma;
Herşeyi belki zaman gösterecek ama, o kadar zaman var mı önümüzde?

+ There are no comments

Add yours