Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Burası Neresi?


Kahramanımız, üniversite yıllarında özgün olacağını düşünerek kendine “cuytherock” diye bir lakap bulmuştur. Numarası okunuşundadır, “kaydırak” der kendine.
Mail adresi alır, forumlarda kullanıcı adı kullanır. Ve lakabını etrafına kabul ettirir.
Internetin emeklemeden kurtulup uzun adımlara geçtiği blog devridir. Biraz geç de olsa o da adımını atar; “Cuytherock” ile MSN Spaces’de blog açar.
Arada, uzun yıllar okuduğu makine mühendisliğini bitirip askere gider. Yavru vatanda görevdeyken gene yazmaya çalışır.
Askerden dönünce sıfatı teğmen iken işsiz oluvermiştir. Bir iş bulup bu sıfattan kurtulur. Blog hala çekicidir ama artık vakit zengini değildir. Gene de enerjisinin bir kısmını buna ayırır. Ve okunuşunun kaydırak değil de “kuydırak” olduğunu öğrense de gider “cuytherock.net” adını alır. İlk bloğundan 5 yıl geçmiştir ama sonunda bloğunu olması gerektiği yere taşır.
Ama taşırken herkes gibi adresine “blog” diye bir alan eklemek yerine, her yazdığının, doğru ya da yanlış, kendince bir şeyler olduğunu düşünüp “Artık ‘Bence’ Diyorum” der ve “bence.cuytherock.net” adresini kullanıma açar.
Zaman hızla akar. Internet artık adım atmıyor, adeta yıldızlar arasında seyahat ediyordur. Dört bir taraf sosyal medya ile çevrilidir. Kahramanımız da her tıkladığı yere “cuytherock” izini bırakmaktadır.
Ama öğrencilik yılları çok geride kalmıştır. Kendini hala genç hissetse de “cuytherock” artık dar gelmektedir.
Bu sefer işi uzatmaz, bir lakaptan ziyade kendine yakın olmak ister. Ve cuytherock.net’ten, gene bir 5 yıl sonra, evine, orcunn.net’e geçer.
Maceralarına artık buradan devam edecektir.