Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Başka Neler Var?


Kahramanımız artık macerasına evinden devam ediyor. Peki, evinde nasıl maceraları var?
Aslında evi de kafası kadar karışık. Kendince her telden çalıyor. Ama bunları gene de bazı başlıklarda toplamaya çalışıyor.
Daha önce sitesine adres olarak “blog” yerine “bence”yi kurmuştu. Artık bu adres yok ama zihninde bu başlıktan çok var. Kendince yakaladığı detayları ve fikirleri “bence” diye biriktiriyor.
Bu bencelerinin dışında severek yaptığı şeyleri yaptım/ettim der gibi topluyor.
Mesela; ister dinlence olsun, ister gezme olsun, ya da ister kısa yolculuklar olsun; neticede gitmeyi çok ama çok seviyor. Schengen’i oldukça Avrupa’yı deniyor ama yurt içinde de bir yerlere gitmeyi her fırsatta kovalıyor. Gitme bitip de dönünce de biriktirdiklerini buraya “gittim” diye aktarıyor.

Giderken okunan, bir başka giden Baldassare’nin Yolculuğu / Yüzüncü Ad – Amin Maalouf  (Yer: Helsinki – Tallin arası deniz otobüsü)

Başka? Fotoğraf çekiyor, ya da kendi tabiriyle deklanşöre basıyor. Hep gidiyor ya, işte gittiği yerlerde köşe bucak dolaşıp dijital kareler peşinde koşuyor. Ya da İstanbul’da kafasına göre yürüyüşlere çıkıyor. Bir çantası var, o gün o çantayı almışsa, içinde makina da oluyor, kullanacak yer arıyor.

Şu sıralara astrofotoğrafçılığa merak saldı. Bunun için geceleri bulutsuz ve ışıksız gökyüzlerinin yollara düştüğü de oluyor.
Peki, çekip n’apıyor? Instagram’dan önce bunları yer yer sitesinde, yer yer de Picasa Albümlerinde ya da Panoramio‘da paylaşıyordu. Şimdi ise genelde hep instagram’da. Gene de “çektim” diye biriktirdikleri oluyor.

shutter.clicker Roca Burnu’ndan (Cabo da Roca) bildiriyor.

Bir klasik olarak popüler sinemayı ve Amerikan dizilerini sevmez olur mu? Saatlerini harcamıyor ama vakit buldukça bir şeyler izliyor. Imdb.com en çok ziyaret ettiği sitelerden oluyor. Sonra tekrar vakit bulabilirse bunlara dair yorumlarını “izledim” diye aktarıyor.
Mutfak işlerini çok sevse de istediği vakti uzun zamandır ayıramıyor. Daha önce ayırdığı oldu, bunları da “pişirdim” diye buraya aktardı.
Yaptıklarını geçelim, peki neleri takip ediyor, nelerden hoşlanıyor? Bir numara; Teknoloji ve internet! Çoook seviyor, bayılıyor! Gri hücrelerine bunlarla ilgili kırıntılar düşerse, buraya da işte “teknoloci” ya da “interney” diye aktardığı oluyor.
(Aslında bir de Gadget hastası. İşe yarar ufak tefek cihazları pek sever. dx.com’u takip eder, 3-5$’lık alışverişler yapar. Sonra bunları burada gadget diye anlatmak ister. Şimdilik eski anıları var ama bir gün yenilerine de başlayacak.)
Pek tabi yaşadığı şehirden ve ülkeden yana herkes kadar dertli. Gözüne çarpanlara, yakaladığı detaylara değinmeyi seviyor. Bunları “Türkiye” ve “İstanbul” başlıklarında yazarken herhalde bir gün daha güzel bir şehre ve ülkeye uyanacağını düşünüyor.
Kahramanımız, işte bir sürü şey düşünüyor, yapabildiğini yapmanın peşinden koşuyor, yazabildiğini de buraya yazmanın…